Appartementen Marijela
Deze accommodatie is erg populair. In de afgelopen dagen is deze 30 keer bezocht.
Accommodatie informatie
LOADING...
Uitrustingen
parkeerplaats
garage
aircondition
huisdieren toegestaan
wasmachine
TV-SAT
internet toegang
rooster
handdoeken
beddengoed
gebruik van de tuin
half pension mogelijk
zwembad
tennisbaan
betonnen strand
zandstrand
kiezelstrand
toeristenbelasting in de prijs
| Oppervlakte | 65 m2 |
| Aantal kamers | 2 |
| Aantal bedden | 4 |
| Aantal extra bedden | 2 |
"A 1." - Apartment located on the first floor contains two bedrooms, living room and kitchen, bathroom, balcony and terrace with sea view
| Prijs per nacht | |
|---|---|
| 01.05.2026 - 31.05.2026 | 65.00 EUR |
| 01.06.2026 - 30.06.2026 | 90.00 EUR |
| 01.07.2026 - 31.08.2026 | 125.00 EUR |
| 01.09.2026 - 30.09.2026 | 90.00 EUR |
| 01.10.2026 - 31.10.2026 | 65.00 EUR |
| Contacteer ons | |
| Toeslagen | |
|---|---|
| Extra persoon | 10.00 EUR /dag 2+ persoon |
| Min. verblijf | 1 dagen |
Equipment
Terras
Balkon
Aircondition
TV-SAT
Koelkast
Wasmachine
Magnetron oven
Waterkoker
Fornuis
Vriezer
Rooster
Vaatwasmachine
| Oppervlakte | 75 m2 |
| Aantal kamers | 2 |
| Aantal bedden | 5 |
| Aantal extra bedden | 1 |
"A 2." - Apartment located on the ground floor, comprises 2 bedrooms, living room and kitchen, 2 bathrooms. The apartment has a large terrace with shade and garden view.
| Prijs per nacht | |
|---|---|
| 01.05.2026 - 30.06.2026 | 80.00 EUR |
| 01.07.2026 - 31.08.2026 | 115.00 EUR |
| 01.09.2026 - 31.10.2026 | 80.00 EUR |
| Contacteer ons | |
| Toeslagen | |
|---|---|
| Extra persoon | 10.00 EUR /dag 4+ persoon |
| Min. verblijf | 1 dagen |
Equipment
Terras
Balkon
Aircondition
TV-SAT
Koelkast
Wasmachine
Magnetron oven
Waterkoker
Fornuis
Vriezer
Rooster
Vaatwasmachine
Astanden
| strand: | 200 m |
| zee: | 160 m |
| stads centrum: | 100 m |
| winkel: | 100 m |
| restaurant: | 200 m |
| activiteiten: | 500 m |
| dokter: | 300 m |
| apotheek: | 500 m |
| tankstation: | 2000 m |
| geldautomaat: | 100 m |
| postkantoor: | 250 m |
| bushalte: | 150 m |
Overige informatie
Marijela apartments are located in newly renovated house near the center of Orebic, nearby the beach and promenade.
The house has a beautiful garden with Mediterranean vegetation, parking and a large covered terrace with fireplace.
Each apartment has two bedrooms with bathrooms, spacious living room, dining room and kitchen and large terrace with shadow.
Friendly hosts. The apartments are fully equipped and adapted to make our guests feel comfortable like at home.
Host is the professional chef by profession, at the request and agreement with our guests is available to make the first class sea and Croatian traditional cuisine and prepare tasting of wine, liqueurs and olive oil.
We offer our guests boat trips to nearby islands in the archipelago of Korcula, excursions to Mount St. Elias 961 m with an expert guide, tour to museums, wineries and vineyards of Peljesac.
Accommodation prices are negotiable, depending on the number of persons and number of days.
Meer foto's
Contact
| Contactpersoon: | Ivica Buklijas |
| Adres: | Put Ruskovića 3a |
| Stad: | Orebic – Peljesac |
| Ligging: | Locatie op kaart |
| Tel.: | +385 20 713 280 |
| Fax: | |
| Mobiel: | +385 99 194 5590 |
| e-mail: | Contactformulier |
| Wij spreken: | CZ HRV |
| website: |














































Accommodatie commentaren en waarderingen voor "Apartments Marijela"