Appartement Tihana - Stari Grad - island Hvar
Deze accommodatie is erg populair. In de afgelopen dagen is deze 610 keer bezocht.
Accommodatie informatie
LOADING...
Uitrustingen
parkeerplaats
garage
aircondition
huisdieren toegestaan
wasmachine
TV-SAT
internet toegang
rooster
handdoeken
beddengoed
gebruik van de tuin
half pension mogelijk
zwembad
tennisbaan
betonnen strand
zandstrand
kiezelstrand
toeristenbelasting in de prijs
| Oppervlakte | 80 m2 |
| Aantal kamers | 3 |
| Aantal bedden | 6 |
| Aantal extra bedden | 1 |
"Tihana" - Tihana Apartment (80 m2) is ideal for 4-6 adults. It is located 100 m from the sea, on the north side of the bay, near the sports center with tennis courts, volleyball, football, basketball and mini golf, as ihotelski pool and a beautiful beach. The apart
| Prijs per nacht | |
|---|---|
| 01.06.2026 - 30.06.2026 | 100.00 EUR |
| 01.07.2026 - 20.07.2026 | 120.00 EUR |
| 21.07.2026 - 16.08.2026 | 130.00 EUR |
| 17.08.2026 - 31.08.2026 | 120.00 EUR |
| 01.09.2026 - 30.09.2026 | 100.00 EUR |
| Contacteer ons | |
| Toeslagen | |
|---|---|
| Huisdieren | 10.00 EUR /dag/huisdier |
| Extra persoon | 15.00 EUR /dag 4+ persoon |
| Min. verblijf | 2 dagen |
Equipment
Terras
Balkon
Aircondition
TV-SAT
Koelkast
Wasmachine
Magnetron oven
Waterkoker
Fornuis
Vriezer
Rooster
Vaatwasmachine
Kalender en prijzen
Beschikbaar
Bezet
Mogelijke komst
Mogelijke vertrek
| Oppervlakte | 36 m2 |
| Aantal kamers | 1 |
| Aantal bedden | 2 |
| Aantal extra bedden | 1 |
"Oliva" - Detached house Olive 36 m2 situated on a plot of 500 m2 a walled garden, surrounded by olive trees and a garden. It consists of one double bedroom, a living room to a bed for two and private pool.
| Prijs per nacht | |
|---|---|
| 01.05.2026 - 31.05.2026 | 140.00 EUR |
| 01.06.2026 - 30.06.2026 | 180.00 EUR |
| 01.07.2026 - 19.07.2026 | 200.00 EUR |
| 20.07.2026 - 16.08.2026 | 250.00 EUR |
| 17.08.2026 - 31.08.2026 | 200.00 EUR |
| 01.09.2026 - 30.09.2026 | 150.00 EUR |
| 01.10.2026 - 31.10.2026 | 130.00 EUR |
| Contacteer ons | |
| Toeslagen | |
|---|---|
| Huisdieren | 15.00 EUR /dag/huisdier |
| Min. verblijf | 2 dagen |
Equipment
Terras
Balkon
Aircondition
TV-SAT
Koelkast
Wasmachine
Magnetron oven
Waterkoker
Fornuis
Vriezer
Rooster
Vaatwasmachine
Hele huis
Kalender en prijzen
Beschikbaar
Bezet
Mogelijke komst
Mogelijke vertrek
Astanden
| strand: | 100 m |
| zee: | 100 m |
| stads centrum: | 200 m |
| winkel: | 200 m |
| restaurant: | 100 m |
| activiteiten: | 100 m |
| dokter: | 100 m |
| apotheek: | 100 m |
| tankstation: | 5000 m |
| geldautomaat: | 200 m |
| postkantoor: | 300 m |
| bushalte: | 300 m |
Overige informatie
The apartment Tihana with the ground-plan of 80 square metres, for 4-6 adult people ,is located 100m away from the sea on the Northern side of the bay. It is situated at the same distance from the sports centre ( tennis courts, volley- ball playground, golf –course, football and basketball playgrounds, hotel swimming pools, nice beaches and 300m from the town centre. There is a grocery shop, pharmacy and the first- aid station close by (200m).
Around our house there is a garden 1100m large.
The apartment consists of 4 rooms: 3 spacious bedrooms with 3 double bed, modern well equipped kitchen, living room with an extra double - bedded sofa and a modern bathroom with shower. All the rooms have balconies and air – conditioning.
There is also a coffee appliance, a large refrigerator with freezer, electric stove, electric and gas cooker, TV sets with satellite programs, hi-fi,dvd, fire-place ,wi-fi available.
Tax is not included, 1 euro per day per adult people.
For bookings of 15 days in low season discount 10%
Discounts can not be cumulated.
Two bicycles available to guests.
For reservation is necessary to pay 30%.
Children under 3 years free.
Persons greater than 6 cost per query
House Oliva 2/2
A2+2 - For two people plus two extra beds, Floor area: 36m2
Detached house Olive 36 m2 situated on a plot of 500 m2 with private parking and a walled garden, surrounded by olive trees and a garden with swimming pool.. It consists of one double bedroom, a living room to a bed for two, kitchen and bathroom with shower. The building has a covered terrace 30m2 with garden furniture, barbecue and shower. In the garden there is garden furniture and sun loungers. The building is air conditioned, equipped with three LCD TV, hi-fi, modern kitchen / two rings and gas oven / i dishwasher.
Ideal for families with small children and the garden is shaded by olive trees from which the reasons object invisible. The first beach is 150 m from the hotel and restaurant, and the building is located equidistant from the center and hotel complex and sports center 300 m
Meer foto's
Contact
| Contactpersoon: | DellOrco Stenko |
| Adres: | Kralja Zvonimira 19 |
| Stad: | Stari Grad - island Hvar - eiland Hvar |
| Ligging: | Locatie op kaart |
| Tel.: | 00385 91 120 7779 |
| Fax: | |
| Mobiel: | 00385 91 120 7779 |
| e-mail: | Contactformulier |
| Wij spreken: | ENG ITA |
| website: | websites |



















































Accommodatie commentaren en waarderingen voor "Apartment Tihana"